Eleonora Prochota
Gastronomia Hurt-Detal

46-282 Lasowice Wielkie 82

Tel +48 77 414 16 23
Tel +48 77 414 16 55
Tel +48 77 414 17 76
Fax +48 77 417 53 70

biuro@prochota.com

NEWSLETTER
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z naszej strony, wpisz poniżej swój adres e-mail


    Historia rozpoczęcia działalności firmy G.H.D. Prochota sięga początku lat dziewięćdziesiątych, a dokładnie daty 15 lipca 1992r. Początkowo właściciele firmy G.H.D. Prochota prowadził spółkę cywilną ze znajomymi z tej samej miejscowości . Spółka ta istniała od 1990r., współwłaściciele prowadzili mały lokal gastronomiczny, który przynosił profit i był w tamtych czasach pierwszym lokalem o takim charakterze na terenie gminy Lasowice Wielkie. Po dwóch latach współpracy jeden ze wspólników zrezygnował z interesów, na własną prośbe. I tak od 15 lipca 1992 r. Bar "SOSENKA" rozpoczął swoją działalność z jednym właścicielem. W tym samym roku otwarto również małą hurtownie piwa i napojów, która mieściła się w magazynie baru "Sosenka", jednak z czasem została ona przeniesiona do Lasowic Wielkich; właściciele sami zaopatrywali się w napoje i piwo, jeżdżąc do Tych, Żywca, Głubczyc i Namysłowa.

Działalność firmy rozwijała się pomyślnie. Wiosną 1993r. pan Prochota zakupił jeden budynek pogeesowski a drugi wydzierżawił. Oba zostały poddane generalnemu remontowi; pierwszy z nich mieści się w Laskowicach i działa pod nazwą Bar "KUFELEK", drugi natomiast znajduje się w Jasieniu a w tej chwili jest to przytulna Restauracja "PRZYSTANEK".

Dalsze działanie przedsiębiorstwa wiąże się z rosnącą konkurencją na rynku lokalnym, dlatego właściciel chcąc nie tylko sprostać wymaganiom klientów ale również utrzymać się na rynku otworzył w 1996r. w Szumiradzie kolejną restaurację "KARCZMĘ MYŚLIWSKĄ". Uroczyste otwarcie zostało dodatkowo uświetnione zabawą i niespodziankami dla klientów. Szybko się okazało, że działanie takie pozwoliło na dosyć dalekie wyprzedzenie konkurencji biorąc pod uwage nowy, duży lokal, obok którego mieścił się parking mogący pomieścić nawet do 20 samochodów oraz to, że budynek znajduje się niedaleko parku krajobrazowego, co zapewniło dodatkowe walory estetyczne.

Kolejne lata pracy pozwalały za zdobywanie coraz to większych doświadczeń handlowych oraz rozbudowywały wspólną więź znajomości z producentami, hurtownikami oraz detalistami, a co najważniejsze z potencjalnymi klientami, dlatego też w 1997 roku został otwarty w Chocianowicach Sklep "FAMILIJNY", który jest sklepem spożywczo- przemysłowym, dzierżawionym przez firmę G.H.D. Prochota a rok pózniej w Laskowicach "Sklep FAMILIJNY 2" natomiast w marcu 2000 r. własnością firmy stał się kolejny sklep Sklep "FAMILIJNY 3", tym razem utworzony w Bażanach. W 2003 roku powstał czwarty sklep "FAMILIJNY 4" w Szumiradzie, a w 2010 Sklep "Monopolowy" w Starych Budkowiceach. Rok 2011 zostaliśmy właścicielem lokalu "DOM WESELNY PETRA" w Lasowicach Wielkich.

Firma zatrudnia ponad 40 pracowników. W restauracjach organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe oraz usługi cateringowe.

Najważniejszym celem firmy jest zaspokojenie potrzeb klientów.
projekt i wykonanie Infligo