Eleonora Prochota
Gastronomia Hurt-Detal

46-282 Lasowice Wielkie 82

Tel +48 77 414 16 23
Tel +48 77 414 16 55
Tel +48 77 414 17 76
Fax +48 77 417 53 70

biuro@prochota.com

NEWSLETTER
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z naszej strony, wpisz poniżej swój adres e-mail
Rezerwat Smolnik

Rezerwat Smolnik

Rezerwat Smolnik

Szumirad (niem. Sausenberg)
Wieś położona jest nad rzeką Budkowiczanką, na nizinnych terenach Równiny Opolskiej (stanowiącej część obszaru Niziny Śląskiej) i skraju ważnej, zwartej strefy leśnej Opolszczyzny - Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Nocowanie na Śląsku, w Karczmie Myśliwskiej umożliwia poznanie także okolic Szumiradu, które znajdują się w kompleksie byłej Puszczy Śląskiej. Oferują turystom duże bogactwo przyrody i krajobrazu. Doliny rzek z czystymi wodami przebiegają przez lasy i pola, urozmaicając krajobraz swoimi widokami. Miejscowe lasy zapraszają do grzybobrania, odpoczynku i relaksu na łonie natury.

W Szumiradzie znajduje się Rezerwat Przyrody "Smolnik" oraz park popałacowy. Okolice o dużej lesistości, głównie drzewostany sosnowe, także z domieszkami olszy czarnej, dębu i brzozy. W okolicach Szumiradu w XIX wieku istniały piece do wytopu żelaza z rudy darniowej oraz cegielnia. W odległym o trzy kilometry od centrum wsi Kamieńcu obecnie istnieje rezerwat przyrody "Kamieniec" chroniący torfowiska, staw i rozlewiska Budkowiczanki z przylegającymi drzewostanami

projekt i wykonanie Infligo